Přeskočit na obsah

Umělé živé stěny

Výroba umělých květin se již posunula tak daleko, že umělé květiny působí realistickým dojmem, a jsou v nabídce v různých druzích rostlin a variantách využití. Umělé květiny zasazené do umělohmotných rastrů, napojených jeden do druhého, vytvoří krásnou umělou živou stěnu, která může být libovolně dlouhá a široká.

Na výběr jsou umělé živé stěny s umělým břečťanem, kapradím, cypřišem, tújemi, zimostrází aj, v různých odstínech zelené barvy nebo v kombinaci s rozkvetlými barevnými květinami. Další možností jsou umělé mechové stěny, dokonale imitující pravý mech.

Umělá živá stěna se snadno připevní ke zdi nebo nejdříve ke OSB desce pomocí šroubů nebo vrutů. Umělá zelená stěna s mechem je lehčí, proto se instaluje na stěnu pouze přilepením.

Jednotlivé dílce pro umělé zelené stěny se dají přizpůsobit vlastní potřebě, sestříhnout do požadovaných tvarů nebo rozměrů pomocí nůžek případně štípaček.

Využití umělých živých stěn je rozsáhlé. Mohou se umístit jak do interiérů, tak do exteriérů. V obou případech výrobce zaručuje dlouhou životnost. Umělá živá stěna (vertikální zahrada) může sloužit jako dekorace zdí v místnostech a chodbách, v bytě nebo domě, v restauracích, hotelích, na výstavách, ale také k maskování nebo zakrytí nepříliš vzhledných ploch.