Přeskočit na obsah

Umělé stromy

Co vás napadne jako první, když někdo řekne umělý strom? Pravděpodobně nejčastější odpovědí bude vánoční stromeček. Taková odpověď jistě není špatná. Naopak. Je to pravděpodobně nejrozšířenější umělá rostlina v našich domácnostech.

Vánoční stromky jsou poměrně obsáhlou skupinou, která má svá specifika. V posledních letech se hojně rozšiřují různé barevné varianty, které vnáší do našich domovů zcela odlišnou atmosféru.

Klasický strom naproti tomu je ideální pro milovníky tradic. Ať tak či jinak vždy je důležité stromy vybírat podle toho, jak jsou kvalitně zpracovány. Větve by měly být v ideálním případě bez problému hnutelné, jehličí by mělo být husté a kvalitně barevné a jako celek by strom měl být stabilní a dobře tvarovaný.

Umělé stromy a keře však disponují kvalitami, pro které jsou stále častější. Neopadávají, mohou být používány několik sezon za sebou. Navíc jejich vzhled je mnohdy natolik propracovaný, že jsou k nerozeznání od živých stromů.

U umělých stromů vůbec nevadí, pokud jsou vystaveny povětrnostním vlivům. Jsou natolik odolné, že mohou být venku celoročně a neztratí nic ze svého vzhledu. Obvykle jsou také snadnější pro manipulaci a odpadá tudíž fakt, že jednou zasazený strom už nejde přemístit.

Umělé stromy dále mají velkou výhodu v tom, že i exotické druhy mohou být umístěny v našich podmínkách. Obvláště oblíbené jsou především rozličné druhy buxusů, které jsou charakteristické tím, že jsou tvarovány do různých plastických podob.

Při výběru umělých stromů se můžete doslova odvázat a máte daleko širší spektrum toho, co za své peníze můžete dostat. Nabídka je široká a zahrnuje různé druhy, velikosti a typy umělých rostlin, včetně stromů, které skvěle doladí každý interiér.

A co je hlavní: nejste ničím omezováni, protože umělý strom může mít jakoukoliv formu. Na výběr máte samozřejmě mezi kvetoucími umělými stromy a nekvetoucími. Konečné rozhodnutí je pouze na Vás, proto se směle pusťte do výběru.