Přeskočit na obsah

Stabilizovaný mech

Novinkou na trhu je stabilizovaný mech. Jde o přírodní mech, u kterého se míza nahradí glycerinem. Tento unikátní proces prodlužuje rostlině její životnost, krásu a měkkost. U některých rostlin se tímto postupem mumifikace zachová dokonce jejich vůně.

Výhody stabilizovaných mechů každého potěší. Stabilizovaný mech nemusíte nijak udržovat, zalévat, hnojit, zastřihovat apod. Pokud jej nebudete vystavovat slunečním paprskům nebo příliš vlhkému prostředí, vydrží vám mech krásný jako živý přibližně 5 let.

O mechovou stěnu nebo obraz se nemusíte vůbec bát, nehrozí mu ani napadení hmyzem nebo plísní. Barvu a čerstvost si udrží stejnou po dlouhou dobu.

Dekorační mech se může volně aranžovat nebo lepit k desce nejlépe tavnou pistolí, případně lepidlem na koberce. Může se různě vrstvit a doplňovat kamínky, větvičkami a jinými dekoračními prvky. Tím docílíte nádherné interiérové dekorace s přírodním vzhledem.

Stabilizovaný mech není vhodné uchycovat na vlhkou nebo lakovanou plochu. Mech se krásně vyjímá nejen na stěnách jako mechová stěna nebo mechový obraz, ale i jako dekorační doplněk k bonsajím, do váz a jiných květinových aranžmá.