Přeskočit na obsah

O umělých květinách

Napadlo vás někdy také, jak aranžovat umělé květiny tak, aby působily věrohodně? Stačí jen přemýšlet nad tím, jak by mohl vypadat pugét stejných, živých květin a kombinovat vzájemně takové, které budou spolu dobře fungovat v celku. Důležitá je určitá střídmost, protože i zde platí, že v jednoduchosti je krása.

Umělé rostliny mají tu výhodu, že květiny, které potřebujete do aranžmá jsou dostupné v každém ročním období a v široké škále typů a barev. Pokud tedy chcete doplnit interiér, máte řadu možností barev a tvarů. Při aranžování mějte na paměti, aby spolu fungovaly barvy stěn a květů a nezapomeňte do aranžmá umístit i zelené prvky. Ty jsou tím hlavním, co dodá celkovému vyznění onen přírodní akcent, který je v tomto případě velmi žádaný.

Důležité je také akcentovat interiér, do něhož je aranžmá umístěno. Umělé květiny nejsou v moderních i teriérech pojímány pouze klasicky, jak si je představujeme. Svou cest sem si hledají i nejrůznější přírodniny a prvky dříve opomíjené. Má to svůj důvod. Jde o to, že takové prvky by i ve volné přírodě mohly fungovat bez nutnosti specifických požadavků na osvětlení a další, proto působí o mnoho přirozeněji. Nic to ale neubírá jejich zdobnosti, protože při správném naaranžování dokážou fungovat přinejmenším stejně dobře jako klasické květiny.

Zajímavě působí také střídání tvarů a prvků, proto neopomeňte zohlednit i toto ve vašich aranžmá. Často jednoduché tvary dokážou větší divy než komplikované. Umělé rostliny mohou mít i specifické podoby dané tím, že nepotřebují růst v substrátu. Objevují se tak například různé květinové koule či prvky na zavěšení, které se do moderních i klasických interiérů skvěle hodí. Co tedy obecně doporučit? Dívejte se kolem sebe, buďte střídmí a zároveň odvážní ve vašich myšlenkách a nebojte se nových věcí. Uvidíte, že se to vyplatí.