Přeskočit na obsah

Druhy umělých rostlin

Mezi hlavní přednosti umělých rostlin jako zejména interiérových dekorací patří především fakt, že nevyžadují prakticky žádnou údržbu, pomineme-li občasné setření prachu. Dále je možné využít těchto výrobků i v prostorách, které by nedovolovaly pěstování živých rostlin anebo kladou nároky na sterilitu prostředí.

Pod pojmem umělá rostlina však není nutné představovat si pouze klasické květiny. Dnes je již možné na trhu najít nespočet druhů těchto výrobků. Můžeme mezi ně zahrnout také umělé stromy, keře či bonsaje, které je možné umístit například i na terasu a umělé rostliny tak nejsou omezeny pouze na interiér.

Ojedinělými nejsou ani umělé „řezané“ květiny, které vydrží ve Vaší váze takřka navždy nebo umělé popínavé rostliny. Snadno pořídíte také  umělé popínavé rostliny, girlandy a šlahouny různých druhů rostlin, které můžete umístit do speciálního květináče a zavěsit. Naprostá většina takto instalovaných umělých květin není na první pohled rozeznatelná od svých živých vzorů.

Rovněž bychom v tomto výčtu neměli opomenout v posledních letech velmi oblíbené umělé vánoční stromky, které každoročně přinášejí sváteční atmosféru do nespočtu českých domovů. Jejich jehličí neopadává, stromek je souměrný a velikost si můžete zvolit právě tak, aby přesně vyhovovala Vašim požadavkům. Nemluvě už o tom, že tyto stromky jsou se svou dlouhou životností připraveny k použití opětovně každý rok a jejich využívání coby alternativy ke stromku živému příspívá k šetření našich lesů.

Novinkou jsou umělé rostliny, květiny a mechy zasazené do umělohmotných rastrů, které jednoduchým pospojováním  a instalací na zeď vytvoří krásnou umělou živou stěnu, vertikální zahradu nebo umělou mechovou stěnu. Ze stabilizovaného mechu zas vytvoříte krásný mechový obraz nebo dekoraci do vázy, k bonsajím apod.

Pro koho jsou tedy nejrůznější druhy umělých rostlin vhodné? Ocení je majitelé firem, kterým díky umělému materiálu odpadnou náklady na údržbu těchto příjemných dekorací, provozovatelé nejrůznějších zábavních či gastronomických zařízení, v jejichž prostorách by živé rostliny byly vystavovány nadměrnému množství cigaretového kouře či trpěly například nedostatkem světla.

Dále můžeme umělé květiny doporučit alergikům, u nichž pěstování živých rostlin vyvolává nepříjemné reakce a kteří se i přes to nechtějí tohoto typu dekorace vzdát. Díky tomu, že umělá rostlina nikterak neznečišťuje své okolí a neslouží jako líheň hmyzu není vyloučeno ani její použití v prostředí, kde jsou kladeny nároky na sterilitu.

A v neposlední řadě ocení námi nabízené výrobky domácnosti, které ve vánočním čase trápí opadané jehličí nebo nemají zájem každoročně nakupovat živé poražené vánoční stromky. Tu „svou“ umělou květinu si u nás zkrátka může vybrat každý.